BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

nofrillz

2009-05-26

sos: ar brandingas “dirba”?

Tema: anticonsumerismmiss consumer @ 22:25

iš tiesų marketingas buvo įtikinęs mane, jog vartoju brandus  - atminkime bandymus nupasakoti savo dienotvarkę vartojamų produktų logotipais. ir kad mano vartojimas yra tų brandų marketingistų ar reklamistų nuopelnas.

bet ėmiau ir susimąsčiau, ką iš savo vartojamų produktų pasirinkau dėl brando. ėhėėėė, pasakysit - visi neigia, kad yra veikiami reklamos/pijaro/nlp/whateva.

bet aš imu ir paanalizuoju savo apsipirkimus:

1. еinu į tą parduotuvę, kuri yra arčiausiai namų - nepriklausomai nuo asortimento, kainų ar aptarnavimo. juolab, kad šia prasme idealios parduotuvės nėra.

2. maistas: duoną perku tą kuri minkštesnė, pieną, tą, kurio galiojimo laikas ilgesnis, daržoves ir mėsą tas, kurios atrodo gražiau, varškę pigiausią, pieno ir rūkytos mėsos gaminius - pagal sudėtį.  Jų kainų nežinau - lojalumą nulemia tik apčiuopiama kokybė, skonis, sudėtis. gėrimai? paragauji ir išsirenki tai, kas skanu - kaina dzin (su išmintim - dėl to neperku “red bull”).

3. drabužius apžiūriu įvairiose parduotuvėse - nulispenki, kokia etiketė, svarbu dizainas, audinio sudėtis ir jų santykis su kaina. batai - taip pat.

4. renkantis kosmetiką mane domina išskirtinai sudėtis ir patirtis panaudojus. bandžiau ir toliau bandau - reklamos visiškai ne prie ko, nes apie kai kuriuos gaminius išvis nieko nesu girdėjusi ir tai man absoliučiai netrukdo jais pasitikėti.

5. kompai, grotuvai, automobiliai - man krinta  į akį dizainas, tada bandau palyginti techninius parametrus ir kainas. simple as that.

ir kiekvienoje iš šių grupių produktų gamintojai keičiasi, kai jų produktai suprastėja, elementariai atsibosta arba jų tiesiog nėra prekyboje.

klausimas: gal visgi pasirinkimas slypi tame, koks produktas yra, o ne tame, kas apie jį sakoma?

jau geriau kompanijos investuotų į tai, kad pagamintų geriausią iš gerų, skaniausią iš skanių, švariausią iš švarių ar gražiausią iš gražių, o ne kištų pinigus į šūdo išsukimą, t.y. brandinimą? nes tų išsuktų šūdų, kurie vienas nuo kito nesiskiria, šiandienos parduotuvėse - daugiau negu reikia. o gerą daiktą, nesijaudinkit, pažinsim, tik pasirūpinkit, kad jis atsirastų ten kur reikia. čia lietuva - čia nėr iš ko rinktis, taigi naujiena, vargu, ar praslys pro akis.

taip, dizainas works - kas suoktų, koks mac’as geras, jei jo dizainas nebūtų saldainis? ir kai apžiūrinėji lentynas, pakuotės transliuojamos žinutės neišjungsi. taip pat neišjungsi to, kas parašyta etiketėje. marketingistams laikas atsibusti: duokit produktą iš didžiosios P, kainą ir pristatymą, o brando promo susikiškit į subinikes.

Patiko (0)

Rodyk draugams



Komentarų – 2 »

 1. puikiai parašyta. bet žemesnio išsilavinimo ir primityvesnio mąstymo pirkėjus, brand’ai, manyčiau, kur kas labiau veikia. o juk tokių vis dėlto, ko gero, dauguma.

     proz — 2009-05-30 @ 19:26

 2. Sutikčiau su ankstesniu komentaru: na ir kas, kad Sansa nešiojamų grotuvų garso kokybė geresnė,kiti parametrai irgi, o kaina mažesnė - iPod ir kaimuose žino.
  O įdomumo dėlei, tai dar galiu pasakyt, jog Rimi, esančią už 150m nuo mano namų, pakeičiau į Norfą - 800-1000m nuo namų, būtent dėl kainų.

  Taip pat svarbūs keli aspektai:
  1. Nustatyti ar brandai krizės metu daro įtaką ar ne pirkimams yra rimtas tyrimas, ir kelių žmonių nuomonėmis, žinoma, remtis negalima.
  2. Brand’ai naudojami jau seniai ir ko gero ne be reikalo, tačiau gal tikrai krizė įkrečia truputį proto “kaimui”.
  3. Brandai veikė, nežinia ar veikia, įdomu ar veiks.

     Lukas — 2009-07-17 @ 10:24

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.