BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

nofrillz

2010-07-01

Plastiko sriuba virs dulkių siurbliais ir/ar dirbtine sala

Tema: anticonsumerismmiss consumer @ 22:28

Nepasakyčiau, kad labai seniai sužinojau, jog visą savo plastikinį ir vienok puikiai perdirbamą mėšlą žmonės ne tik užkasinėja į žemę, bet pila į jūras ir vandenynus, kuriuose formuojasi šimtai kvadratinių kilometrų ploto ir keliasdešimt metrų gylio plastiku prisodrintas sluoksnis, kurio dalelių prisiryja ir šimtais tūkstančių per metus miršta jūrų gyvūnai ir pauščiai.

Aišku, niekas nieko nesprendė, nes juk čia ne gi 50 tūkst. galonų naftos, pasipylusios iš BP platformos.

Labiausiai plastiku apšiktas Ramusis vandenynas, o vasarį amerikiečiai varė pažiūrėti, kas darosi Atlante ir pasiaiškinti, ar mes galiausiai su žuvimi suvalgome savo iškrėstą vandenin mėšlą ar ne. Nes jei valgome, tai pasivaišiname puikiais papildais, kurie yra sudėtinė plastiko dalis.

Na bet ilgai niekas iš esmės nieko nedarė, kaip visada pašnekėjo kaip negerai, nusipaišė žemėlapius, rodančius apsišikimo mąstą.

Ir čia babam - tą pačią savaitę iššoka dvi  iniciatyvos, susijusios su problema. “Electrolux”, norintis gaminti daugiau dulkių siurblių iš perdirbto plastiko, žada prisigriebti plastikinių šiukšlių iš 5 vandenynų ir jūrų, tame tarpe Baltijos.

Neskelbiama, kiek tonų ten jie ruošiasi sugriebti, tačiau iš dizaino pozicijų įdomu, jog plastikas bus panaudotas siurblių korpusams gaminti ir tie siurbliai bus unikalūs - kaip įsivaizduoju persiliejančiom įvairiom plastiko spalvom ir su užrašu iš kokios jūros jis išgriebtas.

Tuo tarpu olandų mokslininkai sugalvojo padaryti dirbtinę Havajų dydžio salą.

Na, jei būtų menininkų inicatyva, tai sakytum - visiška utopija, bet šiaip turbūt būtų nerealiai sėkmingas turistinis destination. Reiktų kad arabų šeichai investuotų ir atidarytų ten kokį Gugenheimo filialą. O kartu ten išeksponuotų gerą dalį to visiškai pathetic šiuolaikinio meną nuo Varholo iki Hirsto, kuris dažnai vertas tik tiek, kiek jam panaudotos medžiagos.

Patiko (0)

Rodyk draugamsNėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.