BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

nofrillz

2008-12-09

dioksino dūmų uždanga

šią savaitę pasirodė pranešimai, jog airiškoje kiaulienoje, eksportuotoje į europą, rastas kelis šimtus kartų normą viršijantis dioksino kiekis.

žiniasklaida teigia 2 dalykus:

1. kad lietuvos ši kiauliena nepasieks.

2. kad dioksinas nėra toks jau pavojingas.

abu teiginiai iš karto smirda bullshitu, nes:

1. lietuvos turguose jau seniai tarpsta gerokai pigesnė lenkiška mėsa. neseniai buvo skelbta, kad kai kurie lietuviškos rinkos veikėjai lenkiškos kilmės kiaušinius pardavinėjo kaip lietuviškus. kodėl gi negalėtų pardavinėti mėsos? gali, dar ir kaip gali - lietuvos mėsos perdirbėjai gamybai įsiveža net 56% užsienietiškos skerdienos.

taigi išvada papasta - jei airiška kiauliena yra lenkijoje, ji yra ir lietuvoje. kitas klausimas - kiek laiko užteršta mėsa eksportuota ir pardavinėta, kol buvo nustatyta problema ir prekės išimtos iš prekybos?

2. žmonių draugė wiki, priešingai žiniasklaidai, skelbia, kad dioksinas yra labai nuodingas ir kaupiasi organize. beje, gal kas atsimena, kuo, kaip išsiaiškino austrų gydytojai, buvo apnuodytas juščenka?

ogi dioksinais. žinoma, kiekiai buvo milžiniški, tačiau nereiškia, kad taip nuo kelių šimtų kartų viršytos dozės nenutiks nėščios moters kūdikiui.

ir dioksinai tik dalis reikalo. jau ne kartą rašiau, kad maistelyje yra ir kitų gerovių. apskritai maisto, kosmetikos ir kitoje su žmogumi tiesioginį sąlytį turinčioje pramonėje naudojama per 100 000 sintetinių medžiagų.

tų, kurių poveikis tyrinėtas, galima suskaičiuoti ant rankų (na, pridėkim ir kojas) pirštų. nekalbant apie tokį tamsų mišką, kaip sinerginis poveikis.

taigi, mieli ponai, kol neįrodyta, kad žalinga - tipo nežalinga. o kieno pusėj interesas ir pinigai?
kiekvienas atsako sau pats.

Rodyk draugamsKomentarų – 4 »

 1. O didžiausias BS man tai yra pati žinia, kad toje mėsoje yra dioksinų. Mano konspiratoriška nuomone, čia anglai sugalvojo airius „padūchint“, nes pačių ekonomika neklesti, tai va bent jau airiškos mėsos atsikratys ir taip pakels savosios pardavimą :)

     Karolis Pocius — 2008-12-10 @ 20:55

 2. sinerginio poveikio visų to 100000 sintetinių medžiagų ir per tūkstantį metų neištirs.

  Užsidaryk į kambariuką be sienų, nevalgik, negerk, pažiūrėsim, kas ilgiau gyvens…

  P.S. Tik nesuprask neteisingai, paskutiniam sakiny - ironija.

     banditaz — 2008-12-10 @ 21:10

 3. t.y., be langų, ne be sienų :))

     banditaz — 2008-12-10 @ 21:11

 4. Sunkiai įsivaizduoju Airijos žemės ūkio produktus tiek Lietuvos, tiek jau įvardintos Lenkijos, tiek kitų Rytų Europos šalyse.
  Paprasčiausia neapsimokėtų.

     Eugenijus — 2008-12-11 @ 13:46

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.