BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

nofrillz

2008-10-30

amžiaus išvyka į gamtą: užkeikimai veikia

pasiskaičius voneguto galapagus (keywords: darvino įlanka, šimtmečio iškyla į gamtą), nenuostabu, kad global warming kontekste bei rūšių išnykimo akivaizdoje, dizainas visą darvino įvairovę bando įamžint viename gabale.

pvz. kark gardin megztinis.

moooi kilimas

vaikams bus galima rodyt kaip atrodė įvairūs žvėriukai.

dar apokaliptinė “studio job” spintelė (yra analogiškos spintos, stalai ir kt.)

ir štai patiuninta lietuviška versija - gamtos įvairovėje primėtyta butelių, kanapių, tarp drugelių ir žiedų bakchanališkomis pozomis voliojasi žmonės.

užkeikimai, ble, veikia. bus mums, kai gims devyneri žali vaikai su ready-to-wear kailinukais.

Rodyk draugams

2008-10-24

jam’08: krizėje gimstanti laimė

Tema: anticonsumerismmiss consumer @ 01:06

žiniasklaida su kasdieninėm crisis naujienom gali išvaryt iš proto.

tuo tarpu jurga jurkevičienė rašo, kad milano podiumai pribloškia prabanga (desperatiška panikuojančios gulbės giesmė), o agnė jagelavičiūtė pasakoja, kad rengtis brangiais skudurais jau blogas tonas.

pasitaiko ir tų, kurie žada, jog nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

aš irgi prognozuoju, kad mažiausiai užsiparins tie, kurie nepasidavė masiniam trendui susikurti gliancinį interjerą bute/name, kurio tikrasis savininkas bankas, ir iki šiol vertino ne hyperiuose perkamą mainstreamą, o handmade, homemade ir dyi.

happy bus tie, kurie sugalvoja ant baltos sienos išlipdyti fetishinį koliažą, kol jo/jos nėra namie,

arba vakarais sugeba sudurstyt antklodę iš vasarinių marškinėlių skiaučių:)

ar pagaliau palieka home made uogienės ant nešildomo buto palangės.

nes kaip tyrimai rodo, laimės kiekis nuo iki šiol gerėjusios gyvenimo kokybės tiesiogiai nepriklauso. augant babkių kiekiui, kažkodėl laimės padidėja tik pačioj pradžioj, o po to pradeda nevaldomai mažėt.

nes dirbama vis daugiau ir daugiau, ir tik tam, kad nusipirktum, išlaikytum ir updatintum laimės iliuziją.

jei krizė nužudys reklamą, super, nes kaip žinia, reklama daro žmones nelaimingus, kad jie kažko neturi.

jei iš bado nužus mados diktatoriai, kurie kasmet mus parina, kad mūsų batų nosys (per bukos ar per smailos) ar pakulnės (per storos ar per plonos) - išėjo iš mados, bus puiku.

gali nužūti ir bankai, nes jie verčia žmones mutuoti į būtybes, užprogramuotas vartoti tai, ko dar nesukūrė, ir klimpti į skolas, ir dirbti vis daugiau, ir pirkti vis daugiau, ir klimpti vis labiau, ir dirbti vis daugiau ir t.t.

kartu šėko tegu eina pjauti ir politikai, kurie neturi nieko bendro nei su gerovės kūrimu, nei su atsakomybe. ekonomikos tarnaitė tik palaiko tai, ką sukuria bankai, verslas ir reklama.

o ką mes veiksim? likusiems teks suprast, kad the only thing that rules is creativity. net ir tuomet, kai iš kirvio reikia išvirti sriubą.

this vanity fair should be over.

o jam'08, įtariu, visiems atsimins ilgam.

Rodyk draugams

2008-10-21

wake me up before the bacon

kuo toliau tuo labiau darosi reikalingas laikrodis-žadintuvas, įsigudrinantis skambėti, kai yra tinkama keltis fazė.

vienas iš tokių reikalų sleeptracker, dar 2005 m. patekęs tarp “time” skelbtų invetions of the year.

priklausomai nuo modelio. jis kainuoja 149-179 usd.

bet vat dizainas kažkoks atsilikęs - nusisamdytų kokį denis guidone.


оra unica


ora ameba


squoralattea

šiek tiek geriau tiems kurie mėgsta pasivarginti bandydami nudaužti toliau stovinti freestanding alarm clock.

aXbo reikaliukas, kažkas panašiau į iDizainą, bet kainuoja 199 eur. ir gal su tokia apyranke maloniau miegot, nei su visu rankiniu laikrodžiu?


o gal iš tiesų kam ta technotronika - back to the roots išradimas - žadintuvas-bacono skrudintuvas.

natūralaus medžio korpusas, bekonas be е621 ir dar atitinka latest schweinomanijos tendencijas.

Rodyk draugams

2008-10-15

sultys pagal mados sezonus

mane vakar aplankė informacija, kad latviškų sulčių gamintojas “gutta” nusprendė į savo produkcijos rinkodarą įdiegti mados dėsnius.

pasirodo, dabar kiekvieną rudens/žiemos ir pavasario/vasaros sezoną galėsiu aprašinėti ne tik baisiausius batus, bet ir vertinti sulčių, oi, atsiprašau - nektarų, skonį (nors nektarai manęs neįkvepia, nes juose pagal reikalavimus gali būti tik 25% sulčių).

ta naujoji “gutta” linija pavadinta “four seasons” ir jos esmė - gaminti sezoninius produktus, t.y. gėrimus iš to meto derliaus ir dargi panaudojant netipinius vietinių vaisių skonius.

pirmieji debiutavo du nektarai - 1. obuolių ir erškėtuogių, 2. apelsinų, morkų ir svarainių. kaip žinia, ir erškėtuogės, ir svarainiai yra vitamino c užtaisai.

aišku, klausimas, kiek tokių vitaminų tose sultyse pasilieka. gutta, kaip ir daugelis kitų, gamina iš koncentratų.

ir deja, net lietuviškos tinklapio versijos neturi - hmm, tuomet per didelė jiems garbė, kad apie juos čia rašau:)

juolab, kad paragauti niekas neatsiuntė, o mano local parduotuvėje jų nėra.

Rodyk draugams

2008-10-14

favoritai, gurmanai ir sveiko proto pasirinkimas

atsidarau šiandieną delfius ir pamatau dvi iš eilės šlykščiai užbrandintas rubrikas. viena iš jų - virtuvės paslaptys.

maxima, pasirodo, paleido naują private label - favorit. man iš karto sukyla pačios blogiausios asociacijos - nei angliškas, nei lietuviškas naujadaras primena prasisiekusių kolūkio bobų pezalus, kurios, “po blatum” gavusios kokių importinių šmutkių, apsiseilėję inkšdavo “oi kaip elegant, kaip elegant…”.

tpfu. nu bet ko norėt - maximos targetas - obuoliai, nuo kolūkių netoli nuriedėję. sąmoningi piliečiai ten jau turėtų nebesipirkt iš principo.

bet kontsatuokim, kad maxima jau turi tris esminius private labelus - optima linija piguvai, ekologica ir šitą favorit - kam jis ir apie ką?

cituoju tiesiai iš maximos: tai nauja produktų linija, apimanti pačius būtiniausius gaminius…Laukiate brangių svečių, ketinate pradžiuginti save ir šeimyną? Kad ir
kokia būtų proga, FAVORIT gaminiai ras savo vietą ant Jūsų stalo…Būkite tikri – Jūs pasirinkote sveiką, šviežią ir kokybišką gaminį, už kurį mokėsite tikrai gerą kainą. Kiekvieno gaminio kokybė kruopščiai tikrinama pradedant žaliavos
paruošimu,  gamybos procesu ir baigiant pakavimu bei pristatymu į
MAXIMOS prekybos centrus visoje Lietuvoje.

nu blemba, maxima žino kas mums geriausia - ir pigu, ir kokybiška, ir kasdienai, ir svečiams. neprimena - ir į darbą, ir į sodą tu suspėsi tik su škoda?

palyginimui reiktų priminti, ką daro kiti. apie rimi privačius prekinius ženklus lyg ir negirdėjau. tačiau iki lygiai taip pat turi 3 ženklus, tik mano galva varo bent porą žingsnių prieky maximos.

spėju, kad maxima norėjo pamėgžioti jau bent keletą metų rinkoje esančius iki gurmanus, tačiau neatsisakydami savo amžinai deklaruojamo kainos pranašumo. Vis dėlto, mano galva, gurmanai suorientuoti aiškiau: šiuo ženklu žymimi gaminiai iš kitų išsiskiria unikaliomis
receptūromis, specialiomis gamybos technologijomis ir itin aukšta
kokybe. Gaminiai kruopščiai atrenkami, degustuojami ir tikrinami maisto
žinovų.

iki sveikas pasirinkimas, tiesa, sveikas nebūtinai ekologijos prasme, atsirado anksčiau nei maximos ekologica. ir tai turbūt platesnė produktų grupė, nes apima ir low fat, ir daugiau skaidulų turinčius ir pan. produktus.

vienintelis, kur iki pasuko po maximos - tai subalansuotos kainos produktų kategorija - pilnas krepšelis. ir jokių aglintų ir nedaanglintų pavadinimų.

bet kokiu atveju, mano sveiko proto pasirinkimas - nepulti ant jokių prekinių ženklų, o daugiau skaityti etiketes.

Kaip demonstruoja lrt “žaliasis patrulis”, ištyręs agurkus ir bulves, parduodamus įvairiose vietose - nuo turgaus, prekybcentrių, iki ekologiškų taškų, ne pro šalį atlikti ir laboratorinius testus, kuo mus pardavėjai tručija, viršydami leistinas chemijų normas.

Rodyk draugams

2008-10-04

dangerous beauty: kasdieninė dozė nuodų II

praėjusią savaitę mane pasiekė nelabai rimtai atrodantis laiškutis, kad dubajaus vyriausybė (!) uždraudė populiarių maistreaminių brandų šampūnus:

CLEAR , FRUCTIS , Vo5, Palmolive, Paul
Mitchell
, L'Oreal ,
Body
Shopir to priežastis - SLS - sodium laurenth sulfate.

apie šitą ir kitus “stebuklingus” kosmetikos ingredientus jau rašiau prieš pusantrų metų. ir bėda ta ne tik tame, kad čia paminėtas save kaip natūralią kosmetiką pozicionuojantis body shop (pažiūrėjus į sudėtį - nieko panašaus), bet ir tai, kad retas šampūnas sls neturi.

ant savo makaules patikrinau, kad naudojant ekologišką šampūną (negaliu sakyt, kad tendencija, nes pabandžiau tik vieną), plaukai taip neblizga, kaip greta esančio fructis ir kitos chemijos reklamose, bet iš tiesų ir nedžiūsta.

internete apie ta laišką radau tik info, kad  tokie laiškučiai  pasirodo ne taip jau retai ir kad amerikos vėžio asociacija yra paneigusį sls ryšį su vėžiu, bet greičiausiai, kaip ir e621 atveju, tiesiog neįrodyta, kad jis žalingas, kas ataiptol nereiškia, kad nekenksmingas.

todėl aš jau labai laukiu, kada madara išleis ir šampūnų seriją - gal jiems pavyks to sls neįdėti. jei nemeluoja, madara į kosmetiką deda tik natūralius ingredientus ir nenaudoja šalutinių nafos perdirbimo produktų, sintetinių konservantų ir antibakterinių, genetiškai modifikuotų medžiagų.

Kol kas man tai tobulas brandas - super ir filosofija, ir logo, ir pakuotės, ir nei vienas iš 3 vartojamų produktų neigiamų pasekmių nesukėlė.

Man tai panašku į dr.alkaičio principą, kuris sako, kad kosmetika tu ne kovoti su
tam tikrais probleminiais simptomais – raukšlėmis, spuogais, prarastu
elastingumu, užsikimšusiomis poromis, išsausėjimu, padidintu riebalų
išskyrimu, paraudimais ar panašiai (nes šios problemos tėra pasekmės), o stimuliuoti odos, kaip sveiko organo, sveiką veiklą. Ir 
taip, kad tie simptomai nesusidarytų. t.y. pasiekti sveikiausią įmanomą jos būseną.

Plius, kai kas tivrtina, kad svarbu lokalumas - žmonių oda ir plaukai skiriasi, ir jiems geriausiai tinka toje pat geografinėje zonoje augantys augalai - ką iš esmės ir akcentuoja madara.

nežinia, kiek tie latviai turi galimybių išsamiems ir giliems tyrimams  - norėčiau aš pamatyt, kas ir kur tą madara gamina. bet bet kokiu atveju pasitikiu jomis labiau, nei šitais ir panašiais, ant kurių etikečių tona žalingais kol kas nepripažintų ingredientų.

Rodyk draugams

2008-10-01

kalorijų tvermės dėsniai

Kažkada rašiau apie polinkį į numerologiją ir tame poste minėjau šokoladą su sužymėtomis kalorijomis.

dabar gi atsirado extention'as - kalorijomis sužymėti laiptai.

primena energijos (=kalorijų) tvermės dėsnį - niekas iš niekur neatsiranda ir nedingsta.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.