BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

nofrillz

2008-11-28

buy nothing day

Tema: Kitamiss consumer @ 22:04

šitas stefan bruggemann darbas puiki iliustracija rytojaus progai - BUY NOTHING DAY. tarptautiniu mąstu ji švenčiama lapkričio 29, t.y. po amerikos juodojo penktadienio, kai visi suriję padėkos kalakutą, vienas per kitą verčiasi į prekybcentrius ieškoti nuolaidų.

kam jinai reikalinga?
pačiam pagalvoti ir kitiems parodyti, kad consumerizmas skriaudžia didelę dalį pasaulio gyventojų, kurie tarnauja mūsų merkantikiškiems interesams, sušika visą planetos aplinką ir mūsų kūnus padaro bio-hazardų talpyklomis. trumpa ir labai aiški viso to iliustracija čia.

kaip ji minima?
a.  atsiribojama nuo kuo didesnės dalies įprastinės veiklos, jau nekalbant apie pirkimą.
b. vykdomos akcijos - pvz. zombie walk, whirl-mart (slankiojimas su eile tuščių vežimėlių prekybos centre) ar karpomos kreditinės kortelės. nekalbant apie plakatus ir spontaninius performansus.

kas iš tos vienos dienos?
neabejotinai ji neaktuali žmonėms, kurie panašiai, kaip prieš rugsėjo 1, kai ribojama prekyba alkoholiu, prisiperka visko iš anksto. tačiau buy nothing day netgi labai pretenduoja virsti buy-nothing-month (buy nothing christmas), turint galvoje, jog priešaky kalėdinio persipirkimo laikotarpis. sakoma, kad krizė padės švęsti nuoširdžiau, nes dovanos - komercijos išmislas.
bet kokiu atveju prijaučiantys anti-consumerizmo apraiškoms pratinasi ir prie kitokio gyvenimo būdo: jau rašiau, kad valkatų stilius yra netgi trendy , o krizėje verta prisiminti jaukius handmade reikaliukus arba tiesiog laikytis advento ar šabo. ką jau kalbėti apie slowfood, idler , anxiety culture ar freeganus.

net skins.lt sako:

Rodyk draugamsKomentarų – 2 »

  1. maladiec su dėžėm

       leistinasmelas — 2008-12-05 @ 11:16

  2. The current age has been through much development and progression and it has replaced the books with blogs.

       buy custom thesis — 2011-06-29 @ 08:06

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.